FEKTING

Lagkonkurranse Mixed
Studentlekene Bergen Challenge 2016
Lørdag 15. oktober 2016
Haukelandshallen, Bergen


Fencers (14)

 Name   First name   Team 
 BROCH   Tarjei   BSI DRAGONS 
 BØRSTING   Rikke   BSI DRAGONS 
 HANEVIK   Julia   BSI DRAGONS 
 ROALD   Kevin   BSI DRAGONS 
 BERG   Mari   BSI PIRATES 
 NILSEN   Bjarte   BSI PIRATES 
 SAKSEID   Per Gunnar   BSI PIRATES 
 STEGERØD   Nicoline   BSI PIRATES 
 BRIGNONE   Elena   OSI TIGERS 
 LEVORSEN   Alexander   OSI TIGERS 
 LUND   Jonas   OSI TIGERS 
 GEBERT   Jan   NTNUI FC 
 LU   David   NTNUI FC 
 LU   Jia Yi Zheng   NTNUI FC 

      Semi-finals

 OSI TIGERS  Osi
       OSI TIGERS
 BSI DRAGONS  Bsi     45/19
         OSI TIGERS
 NTNUI FC  Ntnui       45/32
       BSI PIRATES
 BSI PIRATES  Bsi     45/22

 

      Third place

 BSI DRAGONS  Bsi
       BSI DRAGONS
 NTNUI FC  Ntnui     45/31

Overall ranking

 Ranking   Name   Division   Club 
 1   OSI TIGERS   NOR   OSI 
 2   BSI PIRATES   NOR   BSI 
 3   BSI DRAGONS   NOR   BSI 
 4   NTNUI FC   NOR   NTNUI 

Kårde Individuelt mixed
Studentlekene Bergen Challenge 2016
14. oktober 2016
Haukelandshallen, Bergen

Pools, round no 1

  Pool no 1 V/M Indicator TS
BROCH Tarjei Bsi   V V 3 2 4 V 3/6 2 24
STEGERØD Nicoline Bsi 3   4 4 0 V V 2/6 -4 21
SAKSEID Per Gunnar Bsi 4 V   V 1 1 V 3/6 -3 21
BRIGNONE Elena Osi V V 2   1 4 V 3/6 -4 22
LUND Jonas Osi V V V V   V V 6/6 22 30
SVARSTAD Peter Jan Nhhi V 3 V V 4   V 4/6 5 27
GEBERT Jan Ntnui 0 2 3 4 0 3   0/6 -18 12

 

  Pool no 2 V/M Indicator TS
BERG Mari Bsi   0 0 V 1 V V 3/6 -8 16
BERGH Casper Bsi V   V V V V V 6/6 22 30
ROALD Kevin Bsi V 2   V 3 V V 4/6 13 25
NILSEN Bjarte Bsi 4 2 1   2 4 4 0/6 -13 17
LEVORSEN Alexander Osi V 2 V V   V V 5/6 15 27
LU David Ntnui 4 1 1 V 1   3 1/6 -14 15
LU Jia Yi Zheng Ntnui 1 1 0 V 0 V   2/6 -15 12

 
Document Engarde - 14.10.2016 12:50:14
 

Kårde Individuelt mixed
Studentlekene Bergen Challenge 2016
14. oktober 2016
Haukelandshallen, Bergen

Pools, round no 2

  Pool no 1 V/M Indicator TS
BERGH Casper Bsi   V V V V V V 6/6 23 30
LEVORSEN Alexander Osi 3   V V V V V 5/6 11 28
SVARSTAD Peter Jan Nhhi 1 2   2 V V V 3/6 -6 20
SAKSEID Per Gunnar Bsi 3 4 V   V V V 4/6 11 27
BERG Mari Bsi 0 4 3 1   4 3 0/6 -14 15
LU David Ntnui 0 1 4 2 V   V 2/6 -8 17
NILSEN Bjarte Bsi 0 1 4 1 V4 1   1/6 -17 11

 

  Pool no 2 V/M Indicator TS
LUND Jonas Osi   V V V V V V 6/6 24 30
ROALD Kevin Bsi 3   V V V V V 5/6 8 28
BROCH Tarjei Bsi 1 3   V V 4 V 3/6 1 23
BRIGNONE Elena Osi 1 2 3   V 3 V 2/6 -8 19
STEGERØD Nicoline Bsi 0 4 3 3   V V 2/6 -3 20
LU Jia Yi Zheng Ntnui 0 4 V V 1   V 3/6 -6 20
GEBERT Jan Ntnui 1 2 1 4 2 4   0/6 -16 14

 
Document Engarde - 14.10.2016 14:57:07
 

Kårde Individuelt Herrer

      Tableau de 16

 LUND Jonas  Osi
       LUND Jonas
16         
         LUND Jonas
 LU David  Ntnui       15/6
       LU David
 LU Jia Yi Zheng  Ntnui     15/7
 
 SAKSEID Per Gunnar  Bsi
       SAKSEID Per Gunnar
12         
         ROALD Kevin
13            15/14
       ROALD Kevin
 ROALD Kevin  Bsi    
 
 LEVORSEN Alexander  Osi
       LEVORSEN Alexander
14         
         LEVORSEN Alexander
11   GEBERT Jan  Ntnui       15/4
       SVARSTAD Peter Jan
 SVARSTAD Peter Jan  Nhhi     15/8
 
 BROCH Tarjei  Bsi
       BROCH Tarjei
10   NILSEN Bjarte  Bsi     15/5
         BERGH Casper
15            15/5
       BERGH Casper
 BERGH Casper  Bsi    

Kårde Individuelt Herrer

      Semi-finals

 LUND Jonas  Osi
       LUND Jonas
 ROALD Kevin  Bsi     15/8
         LUND Jonas
 LEVORSEN Alexander  Osi       15/11
       BERGH Casper
 BERGH Casper  Bsi     15/14

 

      Third place

 ROALD Kevin  Bsi
       LEVORSEN Alexander
 LEVORSEN Alexander  Osi     15/9

Kårde Individuelt Damer

      Semi-finals

 BRIGNONE Elena  Osi
       BRIGNONE Elena
       
         STEGERØD Nicoline
 BERG Mari  Bsi       15/11
       STEGERØD Nicoline
 STEGERØD Nicoline  Bsi     15/7

 

      Third place

   
       BERG Mari
 BERG Mari  Bsi    

Kårde Individuelt Herrer

Overall ranking

 Ranking   Name   First name   Club   Usfa classification 
 1   LUND   Jonas   OSI    
 2   BERGH   Casper   BSI    
 3   LEVORSEN   Alexander   OSI    
 4   ROALD   Kevin   BSI    
 5   SAKSEID   Per Gunnar   BSI    
 6   SVARSTAD   Peter Jan   NHHI    
 7   BROCH   Tarjei   BSI    
 8   LU   David   NTNUI    
 9   LU   Jia Yi Zheng   NTNUI    
 10   NILSEN   Bjarte   BSI    
 11   GEBERT   Jan   NTNUI    

Kårde Individuelt Damer

Overall ranking

 Ranking   Name   First name   Club   Usfa classification 
 1   STEGERØD   Nicoline   BSI    
 2   BRIGNONE   Elena   OSI    
 3   BERG   Mari   BSI